21 Mart 2013 Perşembe

Geleneksel 57. Kadıköy Kitap Turu

Değerli misafirler,dostlarım!

Geleneksel Kadıköy Kitap Turumuzun 57.'sinde sizlerle biraraya gelmekten mutluluk duyuyorum!

Turumuza başlamadan önce gideceğimiz yerlerle ilgili biraz bahsetmek istiyorum.Yoksa size olan seslenişim standart-sıkıcı bir kürsü konuşması haline gelmeyecek.

Turumuzun birinci ayağı Seyhan müzik-kitabevi olup bilhassa şahsım adına Varlık Yayınları'nın standı hükmündedir(Tolstoy,Kafka,Dostoyevski dolu kitap rafları).

İkinci durak noktamız YKY Kitabevi.Özellikle hikaye,roman vesair türlerdeki kitaplar ile prestij eserlerin muhteşem bileşimi olarak öne çıkmaktadır.Naçizane fikrim;YKY'nin asıl muhteşemliği,frankofon çizgi romanların ülkemizdeki tek adresi sayılabilecek olması nedeniyledir.

Üçüncü kitabevimiz,İş Bankası Kültür Yayınları Kitabevi.Kanaatimce son zamanlarda İş Bankası Kültür Yayınları,Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi ile vaktinde Güven Yayınevi'nin Şaheser Romanları veya Varlık Yayınları'nın cep kitapları sayesinde anıldıkları "kült yayınevi" olma aşamasına gelmiştir.

Dördüncü menzilimiz,Büyülü Dükkan.Çizgi roman denince akla nasıl Kadıköy geliyorsa,Kadıköy'de de benzer kitabevleri arasından kolaylıkla sıyrılmayı başarıyor.Haliyle kitap turumuzda kendisine yer vermemek olmazdı.

Şimdiden turumuzun güzel bir şekilde geçmesini temenni eder,iyi günler dilerim.Bol kitaplı,boş cüzdanlı(!) günler!

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder